2009-2010 Öğretim yılı başında kurulan Bülent  Ecevit Anadolu Lisesi Sosyal Sorumluluk Kulübü, yıllardır okulda devam eden yardım faaliyetlerini bir çatı altında toplamıştır. Öğrencilerin sosyal olaylara ve sorunlara karşı duyarlılığını artırmayı, dayanışma ve yardımlaşma duygularını geliştirmeyi amaçlayan kulüp gönüllü öğrenci ve öğretmenlerin katılımı ile kurulmuştur . 

Sosyal Sorumluluk Kulübü bu yıl ilk faaliyetlerini Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi, Lefkoşa Çocuk Yuvası, Şht.Yalçın İlkokulu yararına gerçekleştirmiştir.  

Sosyal Sorumluluk Kulübü , son günlerde ülkemizde yaşanan sel felaketi karşısında da gerekli duyarlılığı göstererek Güzelyurt Kurtuluş Lisesi’nde öğrenim gören ve selden etkilenen arkadaşları yararına yardım kampanyası düzenlemiştir. Toplanan çeşitli gıda ve mutfak malzemelerinin, okul idaresi aracılığı ile ihtiyacı olanlara ulaştırılması hedeflenmiştir . Bülent Ecevit Anadolu Lisesi idareci , öğretmen ve çalışanlarının da katkıları kampanyanın başarıya ulaşmasını sağlamıştır . Okul Müdürü Sibel Karakaya etkinliğin liderliğini yaparken, öğrencilerine güvendiğini ve her zaman gurur duyduğunu dile getirmiştir.

Faaliyetlerimizden bazı görüntüler...