Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Tarih ve Coğrafya Kulübü, Tarih ve Coğrafya derslerinin öneminin artırılması, çevre sorunlarına karşı duyarlılık yaratılması,  gezi inceleme, sergi, panel düzenlenmesi, özelde okul öğrencileri genelde tüm topluma katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

150 öğrenci üyesi ve tüm tarih ve coğrafya öğretmenlerinin katılımıyla oluşan Tarih Coğrafya Kulübü demokratik yöntemlerle seçimlerini yaparak Yönetim Kurulunu seçmiştir.  Kulübün başkanlığına Hüseyin Mazı seçilirken, Naile Erdem ,Ayşe Öztopraklı, İlknur Durmaz ve Gizemgül Beşergil Yönetim Kuruluna girmeye hak kazanmışlardır.

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Tarih ve Coğrafya Kulübü 2009-2010 Öğretim Yılında ilk faaliyetini Esentepe Bölgesine doğa ve inceleme gezisiyle başlamıştır. Esentepe yakınlarında Antiphonitis Manastırı ziyaret edilerek, manastır hakkında bilgi alınmıştır.

Kulübümüz 10 Kasım Atatürk Haftasında “Sarı Zeybek” belgeseliyle öğrencileri buluşturmuştur.

21-25 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla öğrenciler arasında bilgi yarışması düzenlemiş ve Vuni grubu 1. gelirken, Lapetos grubu 2.,  Salamis Grubu da 3. Gelmiştir.

Bu hafta dolayısıyla öğrencilere “Kayıp Otobüs” belgeseli gösterilmiştir. Ayrıca Kıbrıs’ta Kayıplar konulu panel düzenlenmiş, Araştırmacı Gazeteci yazar Sevgül Uludağ ve Kayıp yakınları Kutlay Erk ile Didem Çaylar konuşmacı olarak katılmışlardır.

Ağaç ve Orman Haftası nedeniyle çevre duyarlılığını artırmak ve yurdumuzun yeşiline katkıda bulunmak amacıyla önce yakın çevremizden başlayarak okul bahçemiz kulüp öğrencilerinin yüksek katılımı ile Orman Dairesinden temin edilen fidanların okul bahçesine dikimi gerçekleşmiştir.

9 Ocak 2010 Cumartesi günü Çınarlı Köyüne doğa ve inceleme gezisi düzenlenerek bu bölgenin doğal yapısı incelenmiş, köyün batısında bulunan anıt ağaç ziyaret edilmiştir. Daha sonra köyün doğusunda bulunan ve ülke turizmi için büyük önem taşıyan İncirli Mağara incelenerek oluşumu hakkında bilgi verilmiştir.

Kulübümüzün maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için Groupama Sigorta A.Ş. KKTC temsilciliği gönüllü olarak sponsor olmayı ve faaliyetlerimize katkıda bulunmayı kabul etmiştir.

Faaliyetlerimizden bazı görüntüler...